koli, karton kol, koli firması, kolici

AB AMBALAJ Sıkça Sorulan Sorular

Oluklu Mukavva Nedir ? Nerelerde Kullanılır

Oluklu mukavva “liners” denilen iki tabaka kâğıdın iç ortaya gelen oluklu kağıt “fluting” e yapıştırılması ile yapılır. Bu üç tabaka kağıt yapıştığında tek başlarına verecekleri mukavemetten çok daha fazla güçlü hale gelir. Bu hünerli form güçlü ağırlıkları taşıma yeteneğine sahiptir. Bu yapı oluklu mukavvaya önemli sertlik ve dayanıklılık verir. Oluklu yapının içerisinde dolaşan hava da sıcaklık değişimlerine karşı mükemmel koruma sağlayan bir yalıtkan görevi görür.

C Dalga Mukavva Nedir?

A ve B dalgadan sonra ortaya çıkan, ve her ikisinin de iyi özelliklerini taşıyan bu dalga cinsi, iyi taşıyıcıdır ve baskıda iyi sonuç verir. Uzun süre A dalgaya karsı mücadele vermiş olmasına rağmen, kullanımı bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de artmaktadır.

B Dalga Mukavva Nedir?

Duvar kalınlığının az olması nedeniyle düşeydeki yükleri taşımadaki dayanıksızlığına karsın, dalgalarının daha sık olması nedeniyle yüzey ezilmeye oldukça dayanıklıdır. Yine bu niteliğine bağlı olarak baskıda oldukça iyi sonuç verir. Kullanımı en yaygın olan cinstir.

E Dalga (Mikro Dalga)

E Dalga (Mikro Dalga) Kağıdın Özellikleri Ve Kullanım Alanları
Bir metredeki oluk sayısı 275 ? 310, oluk yüksekliği 1,15 mm. ? 1,65 mm. arasında olan oluklu mukavvadır. İnce bir dalga olan E dalga oluklular;
-Dayanıksız tüketim malları ve hediyelik ambalajlar için üretilir.

E-Bülten Kayıt